Sportovní vzduchové filtry


 

Spolehlivost a jistota


Základní složení - bavlna , je tím nejlepším materiálem pro vzduchové filtrování Vašeho automobilu.Vlastnosti filtrů jsou dokonalé: je vyroben na přírodní bázi, takže např. vlhko, povětrnostní podmínky a různé teploty na něj nemají žádný vliv. Když např. v důsledku deště zvlhne, dá se snadno a rychle vysušit. Hrubý povrch filtru neovlivňuje jízdní schopnosti vozidla. Molitanové a papírové filtry mají sklon k absorbování vlhkosti a špína se pak drží. Když prší,je však jejich filtrační schopnost omezená. Bavlněné filtry je možno opakovaně "prát" a vytváří tak méně odpadu než filtry molitanové nebo papírové.
Hluboké záhyby u dvojité vrstvy bavlny zajišťují pohlcení 10 - 20% vzduchu uvnitř motoru. Bavlna pohlcuje a udržuje špínu, prach a vlhkost (částečky malé až 0,50 mikronů). Rám filtru je vyroben z profilované pružné gumy ,která je vzduchotěstná a má schopnost absorbovat vibrace.. Čím větší je proudění vzduchu, tím větší je výkon motoru,odezva škrtící klapky a točivý moment .Instalace filtrů nevede k porušování emisních norem. Je jednoduchá, vyžaduje min. technické znalosti a jen několik běžných nástrojů.
Princip činnosti sportovního vzduchového filtru: Režim spalování motoru je závislé na množství nasátého vzduchu, z něhož se odvíjí nastavení množství vstřikovaného paliva. Čím více vzduchu má motor, tím více má paliva a větší výkon. Proto byl vyvinut filtr sportovní, jehož struktura nám umožňuje nasát více vzduchu (až o 40 %).
Sportovní vzduchový filtr umožní vozu lepší akceleraci a pružnost motoru pomocí zvýšení dosavadního výkonu a kroutícího momentu (o 3 až 7 %), nižší spotřebu paliva (až 8 %) a lepší tzv. vytáčení do vyšších otáček.

Rozdíl mezi vložkou a Kitem:


Vložka - je již výrobcem přizpůsobená typu vozu, montáž spočívá pouze ve výměně stávajícího vzduchového filtru za filtr sportovní.
Filtr poskytuje nárůst výkonu o 3%.
Interval údržby - 15.000 km.

Kit - nebo-li kónický filtr - je nabízen pouze na vybrané typy vozů, u kterých je z technického hlediska možné filtr namontovat zpravidla přímo na měřící jednotku množství nasávaného vzduchu. Tímto se odstraní turbolence nasávaného vzduchu a zkrátí se cesta sání.
Filtr poskytuje nárůst výkonu dle typu a obsahu motoru o 5 až 7%. Zaniká tak nepříjemná prodleva na akcelerátoru, vůz se lépe vytáčí do maximálních povolených otáček.
Interval údržby - 20.000 km
Doba montáže - max. 30 minut.
Filtr se dodává včetně návodu a upevňovacích dílů (držák, pásky, matice, šrouby).

Vybavení pro přímé sání


-max.proudění vzduchu
-zvyšuje točivý moment otáček motoru
-neporušuje emisní normy

Obecné informace o sacím vybavení


Výkon motoru přímo souvisí s množstvím vzduchu, který se dostává do válců. Je tím větší, čím méně je proudění vzduchu bráněno. Vzduchové filtry původních výrobců mohou tomuto proudění značně bránit, takže zdokonalení filtrů vede k optimalizaci výkonu motoru. Toho můžeme docílit instalací vysokovýkonného sacího vybavení.Téměř v každém případě bude nutné odstranit vzduchovou komoru, což pravděpodobně zkrátí vzdálenost mezi přívodem vzduchu a motorem. Odstraněním těchto překážek se zlepší výkon motoru. Přínos je patrnější při nízké rychlosti, kdy je možno dosáhnout větší akcelerace. Čím je původní sací systém delší a čím víc se brání volnému přístupu vzduchu, tím je zlepšení viditelnější.

Univerzální kuželové filtry


-k dispozici je nejširší škála kuželových filtrů
-značná filtrační kapacita
-k dispozici je zakřivená a ofsetová verze

Nabízíme pravděpodobně nejširší škálu kuželových filtrů a to co do velikosti a typu, které vyhovují většině motorových zařízení. Všechny kuželové filtry dosahují vysoké úrovně, která je pro nás samozřejmá .Jejich řasený design zvětšuje povrchovou plochu až o 10 - 20% a tak optimalizuje výkonnostní odezvu škrtící klapky, výkon motoru a jeho točivý moment. Všechny kuželové filtry mají značnou filtrační schopnost a zachycují a zadržují velké množství špíny, prachu a vlhkosti, aniž by bránily proudění vzduchu.Vyberte si s naší široké škály kuželovitých a válcovitých tvarů. Nabízíme filtry zakřiveného a ofsetového tvaru. Silná pružná gumová příruba zajišťuje vzduchotěsnost a bezpečnost filtrů, tlumí vibrace a díky své pružnosti vyhovuje i rozměrům mezi jednotlivými velikostmi.

Upozornění:
U motorů přeplňovaných turbodmýchadem využijte veškerý prostor, který je v motorovém prostoru k dispozici. Čím větší bude filtr, tím delší budou intervaly mezi nutnou údržbou.

Jednoduché kuželové filtry


Jsou k dispozici ve dvou tvarech - kuželovitém a válcovitém, v široké škále velikostí a provedení, které splňují téměř veškeré požadavky. Všechny se dodávají s nezbytným upínacím zařízením.Jejich středová část je zdvojená, což zvětšuje povrch a umožňuje větší proudění vzduchu.