Opravy turbodmychadel


 

Vzestupný trend přeplňovaných motorů je způsoben snahou výrobců, docílit mimo jiné i maximální pružnosti a ekceleraceschopnosti motoru. Hlavním nástrojem pro docílení těchto parametrů je regulované turbodmychadlo.
Životnost turba je závislá na přesné a pečlivé výrobě všech částí, včetně stoprocentního dynamického vyvážení kola kompresoru a hřídele s kolem turbíny.
Z důvodu vysokých obvodových rychlostí (až 200 000 ot/min), vzniká největší opotřebení na radiálních ložiskách a následně dochází k poškození těsnících ucpávkových kroužků.
Při zabezpečení optimálních provozních podmínek, hlavně čistoty mazacího oleje úvádí výrobce životnost ložisek turba až 6 000 motohodin. Skutečnost je ale taková, že k prolínání oleje do plnícího potrubí přes turbodmychadlo dochází zhruba již po ujetí 150 000 kilometrů.
Při tomto zjištění je bezpodmínečně nutné provést generální opravu turba výměnnou opravárenské sady, tzn. nová ložiska a ucpávkové kroužky. Pro tento způsob opravy nabízí Motor-tuning všem zákazníkům ty nejlepší ceny.


Kvalita oprav:


Díky originálním náhradním dílům pro opravy turbodmychadel a více jak pětileté praxi managementu ve výrobě a servisu turbodmychadel a díky kvalitní a pečlivé práci kolektivu firmy je soustavně docilováno vysoké kvality oprav turbodmychadel. Tento výsledek nám umožňuje v současné době zahájit práce na dosažení certifikace dle normy ISO 9001 - 2000.

Rozsah oprav:


Pro zabezpečení vysoké rychlosti složitých oprav při zabezpečení příznivé ceny má firma Motor - tuning strojní dílnu pro průmyslovou renovaci dílů. Všechny díly, které nejsou nahrazeny novými originálními díly procházejí touto renovační dílnou, která je vybavena více jak 10 obráběcími stroji.
Opravujeme všechny typy malých turbodmychadel domácích i zahraničních výrobců.
Pro řádný provoz turbodmychadla nabízíme i poradenskou činnost.

Výstupní kontrola kvality:


Firma Motor-tuning průběžně při opravě kontroluje kvalitu opravy, obzvláště v oblasti dynamického vyvažování jednotlivých rotačních dílů.
Naše kvalitní a rychlé služby oceňují nejen zákazníci z celé České republiky, ale i ze zahraničí.
S veškerou zodpovědností přistupujeme při opravách nejen pro pravidelné velkoodběratele, ale i pro jednotlivé zákazníky, kterým jsme k dispozici prakticky kdykoli.
Vysokou pečlivostí práce a montáží originálních dílců docílíme i po generální opravě shodné životnosti, jako při provozu nového turba.


Perfektní znalost problematiky, kvalitní služby za nejnižší ceny, ideální poloha naší provozovny, která je přímo u sjezdu ze silnice Rudná - odbočka Martinov-Poruba, to jsou hlavní argumenty proč má Motor-tuning náskok před konkurencí.


Cílem naší firmy je spokojený zákazník, který ví, že se na nás může kdykoliv obrátit.